4 mity o grze Sudoku

4 mity o grze Sudoku

Mit: Musisz być dobry w matematyce, aby grać w Sudoku

Wiele osób uważa, że ponieważ Sudoku jest „grą liczbową”, to oznacza, że gracze powinni być dobrzy w matematyce, ale tak nie jest. Sudoku nie jest związane z dodawaniem, odejmowaniem ani arytmetyką - skupia się na umieszczaniu liczb od 1 do 9 w siatce bez powtarzania liczb w wierszu, kolumnie lub kwadracie. Sudoku nie jest grą matematyczną, jest to gra logiczna.

Wielu ludziom, którzy dobrze radzą sobie z matematyką, zazwyczaj dobrze radzą sobie w Sudoku, ale to nie znaczy, że tylko dobrzy w matematyce będą dobrymi graczami Sudoku. Niektóre cechy i zainteresowania, które czynią ludzi dobrymi w matematyce - logiczne myślenie, wyszukiwanie wzorców i zdolność koncentracji - czynią ludzi dobrymi w Sudoku. Ale to nie znaczy, że jeśli nienawidzisz matematyki, znienawidzisz Sudoku.

Ludzie mogą grać w Sudoku bez względu na to, jak działa ich mózg. Nawet jeśli nie lubisz matematyki, może się okazać, że umysł oferuje ci wyjątkowe i nowe perspektywy w siatce Sudoku, ponieważ widzi możliwości i szybko wprowadza liczby.

Mit: Sudoku jest grą szczęścia

Sudoku nie jest grą szczęścia, jest grą logiczną, opartą na umiejętnościach dedukcyjnych. Ludzie uczą się rozwiązywać łamigłówki Sudoku nie dlatego, że mają szczęście, ale dlatego, że opracowują i organizują proces przeglądu siatki, rozpoznając wzorce i znajdując możliwości oparte na logicznym myśleniu.

Mit: Sudoku wymaga przypadkowego trafiania

Jeśli nie wiesz, którą cyfrę umieścić danym miejscu, lepiej NIE TRAFIAJ PRZYPADKOWO. Takie przypadkowe trafianie, na chybił trafił, może wprowadzić na nieprawidłową ścieżkę - zaczynasz popełniać błędy i umieszczasz cyfry w niewłaściwych miejscach, co doprowadzi do błędnej informacji co do dalszych ruchów iw rezultacie popełnisz jeszcze więcej błędów.

Sudoku jest grą chwili - jeśli podejmiesz właściwą decyzję wcześnie, będziesz bardziej skłonny do podejmowania bardziej prawidłowych decyzji w dalszej części gry. W przeciwieństwie do próbkowania, więcej czasu zajmuje przeglądanie całej siatki. Kontynuuj wyszukiwanie miejsc z możliwością umieszczenia cyfry, a następnie na tej podstawie doprowadź do sukcesu. I pamiętaj, że prawdziwe cyfry to te, które są umieszczone we właściwych dla nich miejscach.

Mit: Większość łamigłówek Sudoku jest niemożliwa do rozwiązania

Wszystkie ważne łamigłówki Sudoku są rozwiązywalne, a niektóre z najtrudniejszych wymagają efektywnego rozwiązania algorytmów analogowych. Aby Sudoku było rozwiązywalną łamigłówką, w siatce Sudoku należy podać minimalną ilość cyfr. W najnowszych badaniach minimalna liczba to 17 cyfr, jeśli chcemy mieć prawidłową łamigłówkę Sudoku.

Nie pozwól, by te mity i nieporozumienia powstrzymały cię od grania w Sudoku. Sudoku jest dla każdego. Nie chodzi tylko o ludzi, którzy są dobrzy w matematyce lub wiedzą, jak znaleźć złożone algorytmy do rozwiązywania problemów. Zostaw więc mity za sobą i zacznij rozwiązywać Sudoku już dziś!