5 powodów dla których warto grać w Sudoku

5 powodów dla których warto grać w Sudoku

Oto kilka powodów, dla których warto grać w Sudoku - który z nich odnosi się do Ciebie?

Sudoku daje uczucie spokoju i ładu wewnętrznego. Nie ważne jak bardzo jesteś zajęty, Sudoku oferuje relaksujący sposób na oderwanie się od otaczającego Cię świata. Dla wielu osób Sudoku jest częścią ich codziennego programu, ponieważ regeneruje ich i pozwala im podejmować inne zobowiązania z nową energią i witalnością. Gra Sudoku pomaga ludziom poczuć się mistrzem - jest to jeden z powodów jej popularności.

Sudoku jest pożyteczne dla Waszego mózgu. American Alzheimer's Association zatwierdziło Sudoku jako „grę mózgową”, która pomaga zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera, a niektóre badania wykazały, że gry takie jak Sudoku są korzystne w zmniejszaniu ryzyka demencji w miarę starzenia się.

Sudoku zapewnia ucieczkę. Sudoku to zabawna gra logiczna, która może być odtwarzana w dowolnym miejscu i czasie, dzięki czemu jest szybka i bezbolesna. Wiele osób twierdzi, że Sudoku i inne gry logiczne są „uzależniające”, ale są znacznie zdrowsze niż palenie!

Sudoku jest zabawne dla każdego wieku. Sudoku mogą grać zarówno dzieci, jak i dorośli. Istnieją specjalne gry Sudoku dla dzieci (na przykład Sudoku z cyframi od 1 do 4, a nie od 1 do 9), a także różne warianty gier Sudoku dostępne dla urządzeń mobilnych i takie, które są na tyle proste, aby grać przez każdego bez względu na to, jak dobrze obsługuje technikę. Sudoku może być nawet zabawną grą, w której rodzice bawią się ze swoimi dziećmi - możesz usiąść razem i pomóc dziecku wypełnić puste przestrzenie, ucząc się technik rozwiązywania siatki.

Sudoku pomaga pozbyć się „dźwięku w uszach”. Czy czasami miewacie brzmiące „dźwięki w uszach”? Po prostu piosenkę, która się zadomowiła w twojej głowie i nie możesz przestać jej powtarzać. Naukowcy z Washington University odkryli, że gra w Sudoku (mając taką piosenkę w głowie) pomaga ludziom szybciej się jej pozbyć - ale tylko wtedy, gdy łamigłówka Sudoku nie jest zbyt skomplikowana. To nowa, nieoczekiwana (ale bardzo cenna) korzyść z Sudoku.