Dieta Sudoku – jak spalić 90 kalorii w godzinę bez wstawania z krzesła

Dieta Sudoku – jak spalić 90 kalorii w godzinę bez wstawania z krzesła

Siedzenie w swoim ulubionym fotelu i rozwiązywanie Sudoku nie kojarzy się ze skutecznym sposobem na spalanie kalorii. Jednak jeśli macie w planie odłożenie pójścia na siłownię i otworzycie swoją ulubioną gazetę na stronach "Przerwa na kawę" możecie być mile zaskoczeni. Rozwiązywanie zagadek logicznych przez godzinę pozwala spalić tyle kalorii ile ma kilka ciasteczek.

Ten nieoczekiwany wniosek został zakomunikowany wczoraj przez ekspertów w celu zachęcenia większej liczby osób do wchodzenia na strony internetowe dotyczące rozwoju mózgu. Rozwiązywanie zagadek logicznych i testów spala średnio 90 kalorii na godzinę, podczas gdy ciasteczka czekoladowe zawierają średnio 56 kalorii, krem jajeczny 57 kalorii, a ciasteczko przełożone dżemem 85 kalorii.

Badacz Tim Forrester wyjaśnia: „Aby przetrwać, nasze mózgi potrzebują 0,1 kalorii na minutę. W trakcie robienia czegoś trudnego, jak rozwiązywanie zagadek lub quizów, mogą spalić do 1,5 kalorii na minutę."

Mózg składa się z milionów komórek nerwowych zwanych neuronami, które przenoszą informacje do ciała, wyjaśnia badacz. Neurony wytwarzają substancje chemiczne zwane neuroprzekaźnikami w celu przesyłania sygnałów. Neurony te pobierają trzy czwarte glukozy z cukru, wolne kalorie i jedną piątą tlenu z krwi, aby stworzyć neuroprzekaźniki. Tak więc rozwiązywanie trudnego i wymagającego Sudoku oznacza, że twój mózg będzie potrzebował więcej glukozy i kalorii, dodaje pan Forrester.

Oznacza to, że gdybyś spędził dwie godziny na rozwiązywaniu zagadek, użyłbyś 180 kalorii - czyli więcej niż to, co zawiera krem jajeczny (173) lub paczka chipsów (175) i trochę mniej niż kufel piwa (182). Rzecznik brytyjskiego stowarzyszenia dietetycznego powiedział: „Kiedy dużo myślisz, mózg potrzebuje energii. Tę energię można czerpać ze spalania kalorii”.

„Mózg jest jak każda inna część ciała - jeśli będzie pracować ciężko, będzie potrzebował więcej kalorii, aby dobrze działać”.

Ale to nie znaczy, że myśląc, możesz schudnąć. Dzieje się tak dlatego, że chociaż mózg zużywa dużo energii, nie wykorzystuje zgromadzonego tłuszczu. W przeciwieństwie do sacharydów, cząsteczki tłuszczu nie mogą ulec rozkładowi do glukozy. Ilość energii zużywanej podczas myślenia to bardzo mały procent całkowitej energii zużywanej przez mózg, który jest stale wykorzystywany do funkcjonowania mózgu, ostrzegają eksperci.

Więc jeśli chcesz schudnąć, musisz ponownie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać.

W zeszłym roku stało się jasne, że miliony ludzi używają Sudoku do poprawy swoich umiejętności matematycznych po tym, jak nie zdali egzaminów z matematyki w szkole i musieli mieć poprawkę.

Wiele osób porzuciło matematykę po maturze, ponieważ lekcje wydawały się zbyt nudne i zbyt powolne do nauki. To „stracone” pokolenie z zainteresowaniem odkrywa swoją zdolność koncentracji poprzez logiczne łamigłówki.

Chociaż nie trzeba być dobrym z matematyki, aby grać w Sudoku, gra wymaga logicznego myślenia, które jest podstawą matematyki, dodali badacze z "Reform" w Londynie.