Lekcje Sudoku od mistrza świata Thomasa Snydera

Lekcje Sudoku od mistrza świata Thomasa Snydera

Sudoku jako nauka

Thomas Snyder pracuje na Uniwersytecie Stanforda w Biomechanical Research Laboratory, a jego badania koncentrują się na siatce DNA i „zautomatyzowanej nauce” na najniższym poziomie. Thomas mówi, że w rozwiązywaniu zagadek sudoku używa tych samych procesów, które wykorzystywał w swoich badaniach. Mówi, że Sudoku jest jak nauka - „zaczynasz od zera”. Przechodzisz przez chwilowe sukcesy i musisz pracować na tym, co masz i czego nie wiesz. Musisz tworzyć metody, aby posuwać się naprzód. Snyder mówi, że w nauce trzeba przeprowadzać serię małych eksperymentów lub reakcji chemicznych, aby dojść do danego punktu. Podobnie, łamigłówki Sudoku wymagają zaczynania od zera, a im więcej się uczysz, tym jesteś bliżej rozwiązania całego problemu.

Kiedy rozwiązujecie łamigłówki Sudoku trzeba być metodycznym

Snyder mówi, że musimy analizować łamigłówkę w ścisły i metodyczny sposób myślenia. Zamiast skupiać się tylko na części siatki, musimy nadal szukać możliwości w miejscach, których jeszcze nie rozpatrywaliśmy. Musisz przejrzeć całą siatkę Sudoku, aby dowiedzieć się, gdzie robisz postępy i gdzie nie robisz.

Sudoku wymaga codziennej praktyki

Thomas Snyder ćwiczy rozwiązywanie zagadek Sudoku każdego dnia, to pierwsza rzecz, którą robi rano. Mówi, że codzienne rozwiązywanie zagadek przypomina potrzebę porannej filiżanki kawy i pomaga mózgowi „się obudzić”.

Zachowaj spokój

Snyder mówi, że nawet gdy jest na Mistrzostwach Sudoku, nawet gdy napięcie konkurencji jest ogromne, stara się zachować spokój i przypomina, że Sudoku jest zabawne i powinno pozostać w sferze „zabawy, hobby amatorskiego, nie pracy". Jeśli rozwiązywanie łamigłówek sudoku stało się frustrujące lub czujesz, że utknąłeś, zrób sobie przerwę. Usiądź w wygodnym fotelu podczas rozwiązywania łamigłówek. Znajdź kilka minut, aby napić się wody, zjeść przekąskę lub pójść na spacer. Wróć do łamigłówek, kiedy będziesz wypoczęty.

Thomas Snyder mówi, że czuje, że jest coś wyjątkowego w tym, jak działa jego mózg i stawia go w pozycji sukcesu w mistrzostwach Sudoku na bardzo wysokim poziomie. W każdym razie, nawet jeśli nie urodziłeś się z talentem do rozwiązywania Sudoku, Snyder wierzy, że każdy może poprawić swoje umiejętności poprzez większą praktykę, będąc metodycznym i dostosowując się do procesu rozwiązywania łamigłówek Sudoku.